Kto sme?

V oblasti business networkingu sme najväčšou
spoločnosťou na Slovensku.

Prostredníctvom rokmi osvedčeného marketingového
systému prepájame podnikateľov rôznych odvetví,
podporujeme a rozvíjame vaše podnikanie.

Naša vízia

„Predstavte si, že by v každom väčšom meste na Slovensku
podnikatelia spolupracovali, podporovali sa
a ich biznis by rástol na hodnotách slušnosti,
dôvery a spoľahlivosti.“

Chcem prísť na raňajky

História BforB na Slovensku

Juraj Bais

"Na Jar v roku 2013 som hľadal nové možnosti podnikania a zaujal ma networking ako forma získavania nových biznis príležitostí. Naviac tu išlo o franšízingový koncept. V tom čase ešte málo poznaný spôsob podnikania. BforB už pár mesiacov existovalo na Slovensku ako lokálna franšíza pre nitriansky kraj. Rýchlo sme sa s mojím spoločníkom dohodli, že kúpime Master franšízovú licenciu pre Slovensko. Na jeseň 2013 sme otvárali prvý klub v Bratislave.

Koncept Business for Breakfast® založili v roku 2001 manželia John a Mel Fisherovci. V roku 2009 bol privezený do Českej republiky a od roku 2013 pôsobí úspešne aj na Slovensku. 

Klubmi Business for Breakfast® na Slovensku prešlo počas troch rokov pôsobenia vyše 200 členov - podnikateľov, majiteľov firiem a manažérov. Celkovo sa klubových mítingov zúčastnilo vyše 1800 hostí. Suma uskutočnených zaevidovaných obchodov prekročila hodnotu 3 300 000,- EUR (Pozn.: údaje k 30.06.2017).

... a ideme ďalej, v súlade s našou víziou chceme pozvať k spolupráci podnikateľov vo všetkých väčších mestách na Slovensku."

Ing. Juraj Bais, výkonný riaditeľ Business for Breakfast Slovakia®

Náš tím

Juraj Bais

Masterfranšízant a výkonný riaditeľ BforB Slovensko

Juraj Bais

Masterfranšízant a výkonný riaditeľ BforB Slovensko
Zakladateľ BforB na Slovensku
juraj.bais@bforb.sk
+421 903 723 736

Simona Mészárosová

Oblastná riaditeľka Bratislava

Simona Mészárosová

Oblastná riaditeľka Bratislava
simona.meszarosova@bforb.sk
+421 918 090 915

Jozef Klepáč

Oblastný riaditeľ Liptovský Mikuláš

Jozef Klepáč

Oblastný riaditeľ Liptovský Mikuláš
Majiteľ penziónu Alfa Jasná
jozef.klepac@bforb.sk
+421 905 327 016

Ivan Hlbocký

Oblastný riaditeľ Trenčín

Ivan Hlbocký

Oblastný riaditeľ Trenčín
ivan.hlbocky@bforb.sk
+421 905 931 567

Ivana Havranová

Manažérka klubu BforB Diplomat Rajecké Teplice

Ivana Havranová

Manažérka klubu BforB Diplomat Rajecké Teplice
General manager Wellness hotel Diplomat**** Rajecké Teplice
ivana.havranova@bforb.sk
+421 911 696 330

Tina Redenkovičová

Manažérka klubu BforB Ponteo Bratislava

Tina Redenkovičová

Manažérka klubu BforB Ponteo Bratislava
Majiteľka realitnej kancelárie Butterfly reality
tina.redenkovicova@bforb.sk
+421903269929

Martina Surová

Manažérka klubu BforB Zlatý Kľúčik Nitra

Martina Surová

Manažérka klubu BforB Zlatý Kľúčik Nitra
Senior Consultant Partners Group SK
martina.surova@bforb.sk
+421 948 186 460

Hana Koblišková

Manažérka klubu BforB Aston Bratislava

Hana Koblišková

Manažérka klubu BforB Aston Bratislava
Majiteľka mediálnej reklamnej agentúry "moja agentúra"
hana.kobliskova@bforb.sk
+421 917882316

Anton Ladecký

Manažér klubu BforB Panorama Trenčianske Teplice

Anton Ladecký

Manažér klubu BforB Panorama Trenčianske Teplice
Majiteľ spoločnosti ALvision
anton.ladecky@bforb.sk
+421 911 656 587

Často kladené otázky

Najjednoduchšia definícia je - prepájanie ľudí, vytváranie siete kontaktov. To môžu byť aj mamičky na pieskovisku, ktoré spolu zdieľajú skúsenosti s detičkami. My sa venujeme biznis networkingu. Ide tu o vytváranie prostredia a nástrojov na prepájanie podnikateľov za účelom získavania príležitostí pre spoluprácu a rozvoj svojho podnikania. To je to, čo robíme na BforB raňajkách a rôznych eventoch. 

Keď sa podnikatelia stretávajú pravidelne, navzájom sa spoznávajú a následne vzniká medzi nimi dôvera. Práve odporučenie na základe dôvery má najvyššiu hodnotu. V súčasnosti je síce množstvo informácií ľahko dostupných, no vybrať si nového dodávateľa, či spoľahlivého obchodného partnera je ťažké. Nie vždy rozhoduje cena, či pekná webová stránka. Práve osobná skúsenosť dôveryhodnej osoby je tým najlepším argumentom pre rozhodovanie.

Áno. Ako hosť môžete prísť na raňajky, ak nie ste v konkurencii s členom. Zaplatíte si iba raňajky a nezáväzne sa zúčastníte mítingu. Tiež máte možnosť predstaviť sa v 60-tich sekundách, ako aj ostaní účastníci. Druhú návštevu môžete absolvovať v rovnakom klube, alebo si vyberiete iný. Potom sa môžete rozhodnúť, či sa zapojíte do spolupráce s podnikateľmi v klube a požiadate o prijatie za člena klubu. Neváhajte dlho, môže Vás niekto predbehnúť :-)

Budovanie dôvery si žiada svoj čas. Z praxe vieme, že väčšina obchodov uskutočnených cez odporúčania v BforB prichádza v druhej polovici ročného členstva. Sú samozejme prípady, keď členovia urobia zaujímavý obchod hneď na začiatku, čo je príjemné. No je to skôr zhoda okolností. Aplikovanie princípov networkingu si vyžaduje určitý čas a systematickú prácu s kontaktami. Ak sme trpezliví a dodržiavame pravidlá, nové obchodné príležitosti prichádzajú. 

Členstvo trvá 12 mesiacov od vstupu do klubu. V klube pribúdajú noví členovia počas celého roku v rôznom čase. Asi 60-70% členstvo obnoví. Členovia si tiež pozývajú rôznych hostí. Situácia v klube a zameranie členov sa teda môže v čase meniť. Pre členov organizujeme okrem raňajok aj rôzne networkingové podujatia, kde je opäť šanca spoznať nových podnikateľov.

V jednom klube môže byť každý odbor podnikania zastúpený iba jedným členom (napríklad iba jeden právnik). Dôvodom je vytvorenie bezpečného prostredia - bez konkurencie - členovia majú možnosť priviesť si ako hosťa svojho klienta bez strachu, že ho "preberie" kolega z klubu. Tiež vzniká zaujímavé portfólio podnikateľov z rôznych oblastí a s odlišnými kontaktami. Pokiaľ v klube odbor zastúpený nie je, hostia z tohto odboru môžu prísť aj viacerí naraz, kým sa niekto nestane členom a pozícia sa neobsadí.

Členstvom v klube BforB získavate exkluzivitu odboru, možnosť zúčastniť sa klubových raňajok počas 12 mesiacov (spravidla 24 krát), unikátny a komplexný marketingový nástroj pre prácu s kontaktami. Súčasťou je školenie zamerané na čo najefektívnejšie využitie členstva v BforB. A tiež príležitosť zúčastňovať sa celoslovenských networkingových akcií. Nástroje BforB poskytujú výnimočné možnosti, ako rozvíjať svoj biznis a pracovať na sebe.