Hotel Diplomat

Miesto je zázračné

Mesto Rajecké Teplice je menšie mesto umiestnené cca 10 km od mesta Žiliny. Jeho rozloha v tomto kontexte nie je podstatná. Zaujímavé je, že keď sem prídete, zrazu sa ocitnete na mieste, kde akoby zastal čas. Ten čas, ktorý prúdi v tradičných mestách, akosi rýchlejšie, ľudia sú tam v neustálom pohybe. A Vy ste zrazu nútení spomaliť, obdivovať krásu prírody Rajeckej doliny. Cítite vôňu typickú pre tento kraj, vnímate zelenú farbu stromov a lúk a cítite, že musíte oddychovať. V takomto prostredí „tróni“ na snáď najvyššie položenom mieste mesta hotel Diplomat. A jeho poloha ponúka ešte čosi na viac. Pohorie Malej Fatry a krásu Rajeckej doliny máte pri výhľade z izieb a apartmánov hotela na dosah. K pocitu uvoľnenia sa pridáva pocit, že nemusíte nikam chodiť a predsa ste všade, kam Vás táto príroda volá.

Aký je hotel Diplomat****

Hotel Diplomat ponúka k ubytovaniu 52 izieb rôznych kategórií. Celkovo máme k dispozícii 140 lôžok. U nás sa aj malý človiečik pohodlne vyspí vo svojej vlastnej postieľke. Izby sú zariadené „stroho“. Ak hovoríme stroho máme na mysli, že Vás v izbe nič neruší, zvolené farby potvrdzujú prostredie, v ktorom sa hotel nachádza. S farbami okolitej prírody vytvárajú harmóniu, ktorá prináša pohodu a pokoj. V hoteli Diplomat používame obľúbený slogan „Jednoduchosť prírody spojená s luxusom“.

 

Aj z toho dôvodu kladieme dôraz na kuchyňu. Často sa  pýtame samých seba,  aké by mali byť jedlá našej kuchyne. Odpoveď je, že by mali byť nové a zároveň tradičné. Tradičné sme dali do popredia. Nechceli sme sa „hrať na svetových“, ale pravdupovediac aj áno. Radi tvoríme gurmánske  špeciality vychádzajúce z trendov modernej gastronómie. A vzhľadom na prostredie pripravíme našim hosťom aj bryndzové halušky, či makové domáce perky so slivkovým lekvárom. Naším prianím je, aby náš hosť objavil v svete kuchyne hotela Diplomat rozprávkové jedlá.

Zamestnanci

Súhlasíme s myšlienkou, ktorá bola už viackrát vyslovená. Zamestnanci sú najväčší kapitál každého hotela. My tomu veríme a snažíme sa vidieť v každom zamestnancovi to dobré, ich silné stránky. Je lepšie povzbudzovať ich potenciál a dávať prioritu jeho rastu. Nie, netvrdíme, že je to ľahké. Je to tažká, nikdy nekončiaca záležitosť. Máme v tejto súvislosti veľké plány. Dúfame, že tento rok spustíme program adaptácie nových kolegov v podobe projektu „vlastnej vzdelávacej platformy“ a tiež že budeme pokračovať vo vzdelávaní stredného manažmentu a zamestnancov prvého kontaktu s klientom. Krásne znie veta od zamestnancov po školení: „Kedy bude ďalšie?“

Čo chceme prinášať

Hotel Diplomat svojím hlavným smerovaním ponúka takmer ideálny priestor pre organizovanie podujatí, stretnutí či kongresov. Je tiež zrejmé, že ak spojíme prostredie, wellness služby a kvalitu štvorhviezdičkového štandardu tak je hotel miestom, kde prichádzajú aj individuálni klienti. To čo si vážime, je, keď opätovne stretávame hostí s ich ratolesťami a vidíme ich, ako za rok podrástli, dospeli. Každý hosť je pre nás zdrojom radosti, chuti a výzvy zároveň. A faktom tiež je, že sa stávame súčasťou rodinných spomienok, ktoré budú predmetom rozhovorov u rodinného stola. A to potvrdzuje opodstatnenosť poctivej práce.

Potvrdilo sa nám, že platí „ak chceme dostať, musíme najprv vedieť dávať“. Aj preto sme nadviazali jedno nádherné priateľstvo. Už po druhé Vianoce sme u nás privítali naozaj špeciálnu návštevu. Navštívili nás deti z detského domova v Handlovej, deti zo sociálne slabých rodín, ktorým pomáha výnimočným spôsobom nadácia Wings Forever.

Biznis trocha inak...

V minulosti sme sa zaoberali myšlienkou ako osloviť podnikateľov regiónu, aby hotel Diplomat spájali s možnosťou využívať jeho priestory na obchodné stretnutia či relax. Sme presvedčení, že biznis je dnes predovšetkým o kvalitných obchodných vzťahoch a o spolupráci. Sme hrdí na to, že od apríla 2015 je hotel Diplomat miestom, kde vznikol a funguje 11. klub podnikateľov podľa konceptu Business for Breakfast (BforB) a zatiaľ jediný v Žilinskom kraji. Tento koncept sa nechá viesť sloganom „Meníme atmosféru podnikania na Slovensku“. Pravidelne dvakrát do mesiaca sa stretávajú podnikatelia regiónu na „obchodných raňajkách“ v hoteli Diplomat, aby sa podelili o svoje skúsenosti, odovzdali svoje nadšenie pre to, čo ich baví, budovali dôveru a kvalitné obchodné väzby. Ceníme si, že aj súčasťou tohto môžeme ako hotel byť.

Jedno tajomstvo na záver

Nie je žiadne tajomstvo. Sme len my ako hotel, ktorý tvoria ľudia a tí sú tu pre ľudí. Ľudia k nám prichádzajú, aby sa cítili dobre. A dovolíme si vysloviť, že chcú byť rozmaznávaní. Je to v celku jednoduché: nechať cítiť človečinu, vyniknúť poctivú prácu, podporiť tvorivosť a vyčariť ten najžiarivejší úsmev pre každého, kto k nám vstúpi.

Ste u nás vždy srdečne vítaní!

Autor článku: Ing. Ivana Havranová, General Manager a zároveň manažér klubu BforB Diplomat Rajecké Teplice